Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Demograficzny 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 21.07.2021
Częstotliwość wydania: Roczna

Przekazujemy Państwu elektroniczną wersję  Rocznika Demograficznego 2021. Publikacja zawiera zakres informacyjny analogiczny jak w latach poprzednich dla: tablic przeglądowych, trzech działów: „Stan i struktura ludności”, „Ruch naturalny ludności” oraz „Migracje ludności". Część międzynarodowa została ograniczona do podstawowych danych demograficznych w krajach europejskich, ale jednocześnie wzbogacona informacjami o międzynarodowych bazach danych statystycznych wraz z linkami dostępu. Wszystkie tablice wynikowe dostępne są w edytowalnym formacie Excel, natomiast uwagi metodologiczne - w formacie pdf.

Rocznik zawiera podstawowe informacje o liczbie i strukturze ludności Polski w 2020 r. oraz dane retrospektywne opracowane na podstawie bilansów ludności oraz dane o ruchu naturalnym (charakterystyka nowozawartych małżeństw, rozwodów i separacji oraz urodzeń i zgonów), a także trwanie życia. Ponadto w roczniku zaprezentowane zostały informacje o migracjach wewnętrznych i zagranicznych ludności oraz skrócone porównanie międzynarodowe.

Przekroje: województwa, powiaty, gminy, miasta, wieś, makroregiony, regiony, podregiony
Do góry

Newsletter