Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Demograficzny 2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.07.2020
Częstotliwość wydania: Roczna

Przekazujemy Państwu elektroniczną wersję  Rocznika Demograficznego 2020. Publikacja zawiera zakres informacyjny analogiczny jak w latach poprzednich dla: tablic przeglądowych, trzech działów: „Stan i struktura ludności”, „Ruch naturalny ludności” oraz „Migracje ludności". Część międzynarodowa została ograniczona do podstawowych danych demograficznych w krajach europejskich, ale jednocześnie wzbogacona informacjami o międzynarodowych bazach danych statystycznych wraz z linkami dostępu. W przypadku tablicy "Cudzoziemcy studiujący w Polsce według obywatelstwa" zamieszczonej w pliku Migracje zagraniczne - dla której dane nie są jeszcze dostępne - nastąpi korekta i uzupełnienie informacji w październiku/listopadzie br. Wszystkie tablice wynikowe dostępne są w edytowalnym formacie Excel, natomiast uwagi metodologiczne - w formacie pdf.

Rocznik zawiera podstawowe informacje o liczbie i strukturze ludności Polski w 2019 r. oraz dane retrospektywne opracowane na podstawie bilansów ludności oraz dane o ruchu naturalnym (charakterystyka nowozawartych małżeństw, rozwodów i separacji oraz urodzeń i zgonów), a także trwanie życia. Ponadto w roczniku zaprezentowane zostały informacje o migracjach wewnętrznych i zagranicznych ludności oraz skrócone porównanie międzynarodowe.

Przekroje: regiony, województwa, podregiony, powiaty, gminy, miasta, wieś.
Do góry

Newsletter