Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Bilans przepływów międzygałęziowych w bieżących cenach bazowych w 2010 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.07.2014
Częstotliwość wydania: wydanie co 5 lat

Publikacja niniejsza, zawierająca bilanse przepływów międzygałęziowych w cenach bazowych wraz z tablicami podaży i wykorzystania wyrobów i usług (patrz: „Rachunek podaży i wykorzystania wyrobów i usług w 2010 r.”, wyd. GUS Warszawa, czerwiec 2014) stanowi system przepływów międzygałęziowych. Badania te stanowią integralną część prac podjętych w GUS, mających na celu udostępnienie pełnego systemu rachunków narodowych zgodnych z SNA`93 (System of National Accounts) oraz ESA`95 (European System of Accounts).

Niniejsze opracowanie przedstawia informacje o całości zasobów gospodarki polskiej pochodzących z produkcji krajowej i z importu oraz o wykorzystaniu tych zasobów na cele zużycia pośredniego, spożycia przez gospodarstwa domowe, instytucje rządowe i samorządowe oraz instytucje niekomercyjne, nakładów brutto na środki trwałe, przyrostu rzeczowych środków obrotowych i aktywów o wyjątkowej wartości oraz na eksport w 2010 roku.

Publikacja zawiera w szczególności:
- ogólne założenia metodologiczne bilansów przepływów międzygałęziowych,
- bilans przepływów międzygałęziowych w bieżących cenach bazowych w układzie 77 x 77 działów,
- bilans przepływów międzygałęziowych w bieżących cenach bazowych dla produkcji krajowej w układzie 77 x 77 działów,
- macierz wykorzystania wyrobów i usług pochodzących z importu w układzie 77 x 77 działów.

Przekroje: wyroby i usługi wg działów PKWiU.
Do góry

Newsletter