Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Efekty działalności budowlanej w 2022 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.06.2023
Częstotliwość wydania: Roczna

W publikacji zaprezentowano dane statystyczne pochodzące z badań realizowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Są to dane dotyczące:

a. efektów rzeczowych budownictwa – w szczególności:

− budynków i mieszkań oddanych do użytkowania (w tym: liczba budynków i mieszkań, kubatura i rodzaj budynków, powierzchnia użytkowa budynków oraz mieszkań, forma budownictwa, czas budowy i technologia wznoszenia budynków mieszkalnych, wyposażenie mieszkań w urządzenia techniczno-sanitarne);

− mieszkań, których budowa została rozpoczęta (liczba – według form budownictwa);

b. pozwoleń wydanych na budowę oraz zgłoszeń z projektem budowlanym – także objętych uproszczoną procedurą dla budynków mieszkalnych jednorodzinnych (w tym: liczba pozwoleń i zgłoszeń, w tym wydanych na podstawie miejscowego  planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP), liczba budynków (w tym na podstawie MPZP) i powierzchnia użytkowa budynków oraz mieszkań wg rodzajów obiektów budowlanych; dla budownictwa mieszkaniowego – także według form budownictwa).

Przekroje: Polska ogółem, województwa.
Do góry

Newsletter