Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Działalność przedsiębiorstw pośrednictwa kredytowego w 2012 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
11.07.2013

Badaniem zostało objętych 69 przedsiębiorstw pośrednictwa kredytowego prowadzących działalność w 2012 r. Wśród nich było 20 spółek akcyjnych, 36 spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, pozostałe 13 firm to inne formy spółek. W 61 firmach głównymi udziałowcami były osoby prawne i osoby prywatne spoza sektora finansowego, w 8 – instytucje finansowe, w tym 4 firmy były kontrolowane przez banki. W grupie badanych podmiotów pośrednictwa kredytowego 15 firm należało do grup kapitałowych.

Spośród całej zbiorowości, 43 badane podmioty pośredniczyły w udzielaniu kredytów i pożyczek we współpracy z bankami, 22 udzielało wyłącznie pożyczek ze środków własnych, a 4 firmy prowadziły działalność mieszaną, tj. współpracowały z bankami i jednocześnie udzielały pożyczek ze środków własnych. Dwadzieścia jeden przedsiębiorstw zajmowało się pośrednictwem kredytowym, jako jedynym rodzajem prowadzonej działalności, w 35 pośrednictwo kredytowe było działalnością dominującą, a w 13 podmiotach było działalnością uboczną.

Badane przedsiębiorstwa pośrednictwa kredytowego swoje siedziby miały głównie w województwie mazowieckim – 22, w śląskim – 11, dolnośląskim – 9, po 7 w pomorskim i wielkopolskim, w łódzkim – 5, w województwie małopolskim i zachodniopomorskim po dwie, a w kujawsko- pomorskim i świętokrzyskim po jednej. (...)

Do góry

Newsletter