Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Gospodarstwa domowe i rodziny z migrantami – NSP 2011

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
13.10.2015

Załączone tablice prezentują dane dotyczące gospodarstw domowych i rodzin z migrantami, opracowane na podstawie wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011

Zawierają informacje o składzie gospodarstw domowych i rodzin według obywatelstwa ich członków oraz o gospodarstwach i rodzinach z osobami przebywającymi czasowo za granicą powyżej 3 miesięcy.

Wzrost liczby wyjazdów mieszkańców Polski za granicę, który nastąpił po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej przełożył się na liczbę gospodarstw domowych i rodzin mających w swoim składzie emigranta. Notatka przedstawia porównanie liczby gospodarstw domowych i rodzin z emigrantami w latach 2002 i 2011. Zawiera informację o liczbie dzieci przebywających za granicą  oraz  dzieci pozostających w kraju, których rodzic/rodzice przebywa/ją czasowo za granicą, prezentuje zróżnicowanie terytorialne zjawiska emigracji czasowych w 2011 r.

Do góry

Newsletter