Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja na temat publikacji "Rocznik Demograficzny 2022"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
27.05.2022

Uprzejmie informujemy, że w roku bieżącym nie jest planowane wydanie wcześniejszej (elektronicznej) wersji Rocznika Demograficzego’2022.

Zgodnie z Tytułowym planem wydawniczym GUS na 2022 rok opracowanie zostanie wydane w standardowej formie w grudniu 2022 r. Pragniemy wyjaśnić, że niniejsza publikacja zostanie opracowana na nowej podstawie do naliczenia ludności za 2021 rok, bazującej na wynikach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i tym samym będzie zawierała dane o liczbie i strukturze ludności według stanu na dzień 31.12.2021 r., bazujących na wynikach NSP’2021.

Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące ludności opracowane na podstawie wyników NSP’2011 oraz ruchu naturalnego i migracji za 2021 rok, które były prezentowane m. in. w przedmiotowej publikacji, dostępne są w postaci tablic wynikowych (xlsx) na stronie internetowej GUS w bazie Demografia: https://demografia.stat.gov.pl/BazaDemografia/StartIntro.aspx  (Wyniki badań bieżących w zakładkach: -> STAN I STRUKTURA LUDNOŚCI, ->RUCH NATURALNY LUDNOŚCI, -> MIGRACJE LUDNOŚCI).

Do góry

Newsletter