Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zeszyt metodologiczny - Badania podróży rezydentów oraz przyjazdów nierezydentów do Polski

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 20.04.2018

Opracowanie przedstawia badanie uczestnictwa rezydentów (mieszkańców Polski) w podróżach prowadzone w gospodarstwach domowych oraz badanie ruchu granicznego i podróży nierezydentów (cudzoziemców) przyjeżdżających do Polski, prowadzone na wewnętrznej i zewnętrznej granicy Unii Europejskiej na terenie Polski. Prezentowany system badań ma na celu dostarczenie jednorodnych pod względem metodologicznym informacji w zakresie podróży na potrzeby statystyki w dziedzinie turystyki, bilansu płatniczego, rachunków narodowych oraz obszarów transgranicznych.

W pracach dotyczących uzgodnienia zakresu przedmiotowego badań uczestniczyły Departamenty Rachunków Narodowych oraz Badań Społecznych i Warunków Życia Głównego Urzędu Statystycznego, Urząd Statystyczny w Rzeszowie, Narodowy Bank Polski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Prezentowana metodologia systemu badań dotyczących podróży jest wynikiem wieloletnich doświadczeń i prac w zakresie statystyki w dziedzinie turystyki oraz obszarów transgranicznych. System ten zastępuje, porządkuje i integruje dotychczas prowadzone badania w tym zakresie.

Przekazując Państwu to opracowanie, mamy nadzieję, że będzie ono pomocne zarówno przy realizacji badań, jak też przydatne użytkownikom informacji statystycznych.

Do góry

Newsletter