Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polska na drodze zrównoważonego rozwoju. Raport 2023. Kobiety na drodze zrównoważonego rozwoju

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 04.12.2023

Kobiety w Polsce częściej niż mężczyźni posiadają wyższe wykształcenie, ale czy równie często awansują? Ile zarabiają w porównaniu z mężczyznami na podobnych stanowiskach? Jaki jest odsetek kobiet pełniących funkcje kierownicze? Polki częściej wykonują badania profilaktyczne, ale czy rzadziej od mężczyzn zapadają na choroby cywilizacyjne? Jak dbają o aktywność fizyczną? Czy są zadowolone z życia?

Na te pytania odpowiada najnowszy cyfrowy Raport Głównego Urzędu Statystycznego pt. Kobiety na drodze zrównoważonego rozwoju.

Raport stanowi kolejną edycję statystycznego Raportu SDG podsumowującego realizację przez Polskę Celów Agendy 2030. Postępy Polski zostały zaprezentowane w Raporcie z perspektywy m.in. uczestnictwa kobiet w życiu społecznym i gospodarczym, stanowiącego jeden z istotnych aspektów zrównoważonego rozwoju.

Zapraszamy do zapoznania się z lekturą nt. zrównoważonego rozwoju widzianym okiem statystyki!

przejdź do publikacji >>

Raport SDG 2023. Kobiety na drodze zrównoważonego rozwoju

Do góry

Newsletter