Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polska na drodze zrównoważonego rozwoju. Raport 2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 24.09.2020

Czy sytuacja materialna gospodarstw domowych w Polsce poprawia się? Jak mieszkańcy Polski oceniają swój stan zdrowia? Czy udało się zrównać szanse kobiet i mężczyzn na rynku pracy i w życiu publicznym? Czy Polska zbliżyła się do Celów Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonych przez ONZ?

To tylko kilka pytań, na które odpowiada raport GUS pt. „Polska na drodze zrównoważonego rozwoju”, podsumowujący postępy kraju w 5. rocznicę przyjęcia Agendy 2030. Jest to pierwsza interaktywna publikacja cyfrowa GUS, wydana w tym szczególnym czasie, gdy naszym głównym środkiem komunikacji stał się Internet. Raport zakłada prezentację pięciu rozdziałów, nawiązujących do Zasady „5P” (People, Prosperity, Planet, Peace and Partnership, tj. Ludzie, Dobrobyt, Planeta, Pokój i Partnerstwo).

Postępy Polski zostały zaprezentowane w raporcie na tle sytuacji w UE i ogólnych wyzwań zrównoważonego rozwoju, przed jakimi stoi świat. Wykorzystując możliwości cyfrowej formy, publikacja pozwala na dotarcie do bardziej szczegółowych danych statystycznych oraz innych stron i opracowań i baz danych zawierających informacje na temat równoważonego rozwoju.

Zapraszamy do śledzenia wędrówki Polski w kierunku zrównoważonego rozwoju tropem danych statystycznych!


przejdź do publikacji >>

Do góry

Newsletter