Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kształcenie zawodowe w przedsiębiorstwach w Polsce w 2010 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 04.01.2013

Urząd Statystyczny w Gdańsku przekazuje publikację „Kształcenie zawodowe w przedsiębiorstwach w Polsce w 2010 r.”. Zawiera ona wyniki kolejnej edycji ogólnopolskiego badania „Ustawiczne szkolenie zawodowe w przedsiębiorstwach” (na formularzu SU-2), przeprowadzonego w kwietniu 2011. Badanie zostało zrealizowane w tym samym czasie w większości krajów europejskich. Celem badania było uzyskanie informacji na temat zaangażowania przedsiębiorstw w rozwój istniejących lub pozyskiwanie nowych umiejętności wśród pracowników, uwzględniając rodzaj prowadzonej przez przedsiębiorstwa działalności oraz ich wielkość. Zbadano zatem koszty, czas oraz dostępność do szkoleń finansowanych w całości lub w części przez przedsiębiorstwo.

Niniejsza publikacja składa się z uwag metodycznych, w których omówiono koncepcję badania, jego zakres podmiotowy i przedmiotowy, zasady doboru próby, objaśnienia dotyczące podstawowych pojęć oraz ocenę kompletności badania, z komentarza analitycznego oraz z części tabelarycznej, w której zawarto szczegółowe wyniki badania zgrupowane w dziesięciu działach tematycznych.

Przekroje:

wybrane sekcje i działy PKD, klasy wielkości przedsiębiorstw o liczbie pracujących 10–49 osób, 50–249 i powyżej 250 osób

Do góry

Newsletter