Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

27
kwi

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Ocena jakości danych

Ocena jakości spisu ludności i mieszkań jest nieodłącznym komponentem całego procesu realizacji badania uwzględniającym zarówno kwestie organizacyjne, jak i metodologiczne tego przedsięwzięcia.
Czytaj dalej
27
kwi

Wstępna ocena przezimowania upraw w 2023 roku

Z przeprowadzonych badań polowych wynika, że w bieżącym roku uprawy ozime przezimowały dobrze, praktycznie bez strat. Przebieg warunków agrometeorologicznych w okresie zimy był na ogół korzystny dla zimujących roślin. Notowane spadki temperatury powietrza w pierwszej i drugiej dekadzie grudnia (lokalnie poniżej -17°C przy gruncie) nie zagrażały oziminom.
Czytaj dalej
27
kwi

Aktywność ekonomiczna ludności Polski - 4 kwartał 2022 roku

Podstawowe informacje dotyczące poziomu aktywności zawodowej ludności wg cech demograficznych i społecznych. Pracujący wg cech zawodowych, statusu zatrudnienia, czasu pracy.
Czytaj dalej
27
kwi

Gospodarka morska w Polsce w 2022 roku

W skali roku wzrosły obroty ładunkowe oraz liczba statków zawijających do polskich portów morskich. Zmalał natomiast ruch pasażerów w portach morskich. W komunikacji międzynarodowej odnotowano spadek ładunków przetransportowanych morską flotą przez polskich przewoźników, a wzrost przewozów pasażerów. Według stanu na koniec 2022 r. morską flotę transportową tworzyła taka sama liczba jednostek jak przed rokiem, natomiast w wyniku przeklasyfikowań wzrosła ich łączna nośności i pojemności brutto. Liczba jednostek polskiej floty rybackiej zwiększyła się o 1 statek, łączna moc silników wzrosła o 0,1%, natomiast pojemność brutto pozostała na poziomie sprzed roku.
Czytaj dalej
27
kwi

Działalność teatrów i instytucji muzycznych w 2022 roku

W 2022 roku teatry i instytucje muzyczne wystawiły 53 tys. przedstawień i koncertów, których widzami lub słuchaczami było 9,3 mln osób. Odbyło się 771 premier. Teatry i instytucje muzyczne miały w repertuarze 5,0 tys. tytułów przedstawień i koncertów.
Czytaj dalej
27
kwi

Pomoc doraźna i ratownictwo medyczne w 2022 roku

W 2022 r. zespoły ratownictwa medycznego udzieliły świadczeń zdrowotnych w miejscu zdarzenia blisko 3,1 mln osób. W izbach przyjęć lub szpitalnych oddziałach ratunkowych z doraźnej pomocy medycznej w trybie ambulatoryjnym skorzystało niemal 3,8 mln pacjentów. W szpitalnych oddziałach ratunkowych w trybie stacjonarnym leczonych było ponad 1,8 mln osób.
Czytaj dalej
27
kwi

Osoby powyżej 50. roku życia na rynku pracy w 2021 roku

W Polsce w 2021 r. liczba aktywnych zawodowo osób powyżej 50. roku życia wyniosła 4811 tys. Biernych zawodowo w tym wieku było 8723 tys. osób. Wskaźnik zatrudnienia oraz współczynnik aktywności zawodowej były wyższe wśród mężczyzn.
Czytaj dalej
27
kwi

Przedsiębiorstwa niefinansowe powstałe w latach 2017-2021

Analiza zbiorowości nowych podmiotów w ciągu pierwszych 5 lat ich funkcjonowania na rynku.
Czytaj dalej
27
kwi

Zatrudnienie i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2022 roku

Podstawowe informacje o pracujących, zatrudnionych i ich wynagrodzeniach nominalnych i realnych.
Czytaj dalej
27
kwi

Pogłębione pytania o aktualne zagadnienia gospodarcze oraz wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę - oceny i oczekiwania. Aneks do publikacji (kwiecień 2023)

W kwietniowym, rozszerzonym badaniu koniunktury pytania dotyczyły negatywnych skutków wojny w Ukrainie oraz procesów cenowych. W porównaniu z badaniami ze stycznia br., we wszystkich sektorach gospodarki wyraźnie spadł odsetek podmiotów spodziewających się, że ceny usług, materiałów i surowców zarówno w krótkim okresie (najbliższe 1-3 miesiące), jak i dłuższym (najbliższe 12 miesięcy) wzrosną szybciej.
Czytaj dalej
27
kwi

Rozwój regionalny Polski - raport analityczny 2022

Publikacja analityczna na temat rozwoju regionalnego kraju (trzecia edycja), opracowana jest na potrzeby monitorowania Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. Obejmuje diagnozę zjawisk powiązanych z monitorowaniem zagrożeń środowiskowych, procesów demograficznych, uwarunkowań rozwoju kapitału ludzkiego i społecznego, gospodarczego oraz infrastruktury, a także potencjału administracyjnego samorządów (w tym ich kondycji finansowej, zarządzania przestrzenią). Zawiera podsumowanie ostatniego dostępnego roku oraz retrospekcję od 2011 r., także w odniesieniu do 16. Raportów o sytuacji społeczno-gospodarczej województw, wydawanych przez Urzędy Statystyczne.
Czytaj dalej
27
kwi

Działalność przedsiębiorstw posiadających jednostki zagraniczne w 2021 roku

Analiza sytuacji przedsiębiorstw niefinansowych posiadających jednostki zagraniczne: liczba podmiotów, rodzaj prowadzonej działalności, przynależność do grup przedsiębiorstw, charakter powiązań z jednostką zagraniczną.
Czytaj dalej
27
kwi

Produkcja upraw rolnych i ogrodniczych w 2022 roku

Wyniki ostatecznych szacunków produkcji upraw rolnych, upraw pastewnych wg kierunków wykorzystania (na ziarno, na zielonkę, na przyoranie - zielony nawóz) oraz produkcji warzyw, owoców z drzew i owoców jagodowych.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

27
kwi

Popyt na pracę w województwie podlaskim w 2022 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

Opracowanie dostarcza informacji o popycie zrealizowanym i niezrealizowanym, czyli o liczbie pracujących, wolnych miejscach pracy według zawodów i rodzajów działalności oraz o liczbie nowo utworzonych i zlikwidowanych miejsc pracy w okresie sprawozdawczym.
Czytaj dalej
27
kwi
27
kwi

Popyt na pracę w województwie świętokrzyskim w 2022 r.

Urząd Statystyczny w Kielcach

Opracowanie zostało przygotowane na podstawie wyników badania popytu na pracę realizowanego na formularzu Z-05. Badanie to prowadzone jest metodą reprezentacyjną z częstotliwością kwartalną i obejmuje podmioty gospodarki narodowej o liczbie zatrudnionych 1 lub więcej osób.
Czytaj dalej
27
kwi

Popyt na pracę w województwie łódzkim w 2022 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Informacja sygnalna prezentuje dane dotyczące popytu na pracę w województwie łódzkim w 2022 r.
Czytaj dalej
27
kwi

Popyt na pracę w województwie opolskim w 2022 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

Opracowanie przedstawia dane dotyczące popytu na pracę w województwie opolskim w 2022 r. w porównaniu z 2021 r.
Czytaj dalej
27
kwi

Popyt na pracę w województwie wielkopolskim w 2022 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Badanie popytu na pracę, realizowane na formularzu Z-05, prowadzone jest w ramach programu badań statystycznych statystyki publicznej. Obejmuje ono podmioty gospodarki narodowej o liczbie zatrudnionych 1 lub więcej. Badanie ma charakter reprezentacyjny i przeprowadzane jest z częstotliwością kwartalną.
Czytaj dalej
27
kwi

Cudzoziemcy na wielkopolskim rynku pracy w 2022 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

W 2022 r. łączna liczba wystawionych dokumentów dopuszczających cudzoziemców do rynku pracy w województwie wielkopolskim wyniosła 221,4 tys., tj. o 15,6% mniej niż przed rokiem.
Czytaj dalej
27
kwi

Popyt na pracę w województwie mazowieckim w 2022 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Na koniec 2022 r. w województwie odnotowano 29,0 tys. wolnych miejsc pracy, tj. o 11,4% mniej niż rok wcześniej. Liczba miejsc pracy, które powstały od stycznia do grudnia 2022 r. wzrosła w porównaniu z 2021 r. o 3,4%, a stanowisk zlikwidowanych o 12,9%. Na jedno zlikwidowane miejsce pracy przypadały nieco ponad dwa miejsca nowo utworzone.
Czytaj dalej
27
kwi

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter