Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Ocena jakości danych

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 27.04.2023
Data modyfikacji: 31.08.2023

Ocena jakości spisu ludności i mieszkań jest nieodłącznym komponentem całego procesu realizacji badania uwzględniającym zarówno kwestie organizacyjne, jak i metodologiczne tego przedsięwzięcia. Niniejsza publikacja jest kontynuacją opracowania zatytułowanego „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Miesz­kań 2021. Metodologia i Organizacja badania”. W obecnym opracowaniu skoncentrowano się na ocenie jakości wyników NSP 2021 m.in. z wykorzystaniem analizy demograficznej. Raport zawiera także wyniki badania kontrolnego, które dostarczyło informacji o błędach treści oraz poziomie zgodności dla analizowanych cech. Istotną częścią raportu jest także analiza i ocena Wykazu oso­bowo-adresowo-mieszkaniowego, który stanowił podstawę do realizacji badania spisowego.

Zaprezentowane informacje dotyczące wybranych aspektów jakości wyników uzyskanych w ramach NSP 2021 mają na celu pomóc w in­terpretacji kolejno udostępnianych zestawów danych wynikowych ze spisu, jak również w analizach porównaw­czych z wynikami opracowywanymi w ramach bieżących badań statystyki publicznej.


28.04.2023 r.:

Korekta w zakresie numeracji stron
 

29.05.2023 r.:

Korekta dotyczy błędnego tytułu tablicy nr 13, na stronie 45
Było: Wykazowa populacja docelowa według pochodzenia adresu
Jest: Wykazowa populacja docelowa według zgodności z oszacowaną populacją docelową
 

31.08.2023 r.:

Dodano Aneks do publikacji

Tagi

nsp 2021
Do góry

Newsletter