Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

19
gru

Koniunktura konsumencka - Grudzień 2014 r.

W grudniu 2014 r. nastroje konsumenckie, dotyczące zarówno sytuacji obecnej, jak i przyszłej poprawiły się w stosunku do poprzedniego miesiąca. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej wzrósł o 2,4 p. proc. i ukształtował się na poziomie -12,5.
Czytaj dalej
19
gru

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w grudniu 2014 r.

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w grudniu oceniany jest nieznacznie negatywnie, gorzej niż w listopadzie, ale lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat. Oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji i sytuacji finansowej są niekorzystne, wobec pozytywnych opinii sprzed miesiąca. Odpowiednie przewidywania są bardziej negatywne od prognoz formułowanych w listopadzie. Ceny wyrobów przemysłowych mogą nadal spadać.
Czytaj dalej
19
gru

Ceny produktów rolnych w listopadzie 2014 r.

Na rynku rolnym w listopadzie, w porównaniu z październikiem 2014 r., odnotowano w skupie wzrost cen pszenicy, żyta, owsa, żywca wołowego oraz mleka. W stosunku do listopada minionego roku wzrosły jedynie ceny skupu drobiu. Z kolei na targowiskach odnotowano spadek cen produktów rolnych, zarówno w porównaniu z październikiem br., jak i z analogicznym okresem ubiegłego roku.
Czytaj dalej
19
gru

Wynikowy szacunek produkcji głównych ziemiopłodów rolnych i ogrodniczych w 2014 r.

Zbiory zbóż ogółem szacuje się na ok. 31,9 mln t, tj. o 12,3% więcej od zbiorów ubiegłorocznych i o 19,5% więcej od średnich zbiorów z lat 2006-2010; w tym zbiory zbóż podstawowych z mieszankami zbożowymi szacuje się na ok. 27,3 mln t, tj. o 12,6% więcej od uzyskanych w 2013 r. i o 9,6% więcej od średnich zbiorów z pięciolatki 2006-2010.
Czytaj dalej
19
gru

Wyniki finansowe banków w okresie trzech kwartałów 2014 r.

W końcu września 2014 r. działalność operacyjną prowadziły 633 banki (o 9 mniej niż rok wcześniej). Banków komercyjnych było 67 (o 3 mniej), w tym 56 (o 4 mniej) banków z przewagą kapitału zagranicznego, do których zaliczało się 28 oddziałów instytucji kredytowych (bez zmian). Ponadto funkcjonowało 566 banków spółdzielczych (o 6 mniej niż w końcu września 2013 r.). Zmiany liczby banków ogółem oraz w poszczególnych grupach były spowodowane przez:
Czytaj dalej
19
gru

Wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń w okresie trzech kwartałów 2014 roku

W dniu 30 września 2014 r. zezwolenie na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w Polsce miało pięćdziesiąt siedem zakładów ubezpieczeń (przed rokiem pięćdziesiąt dziewięć); działalność w ubezpieczeniach na życie (dział I) prowadziło dwadzieścia sześć towarzystw, a pozostałe ubezpieczenia osobowe i majątkowe (dział II) obsługiwało trzydzieści jeden firm, w tym jeden zakład reasekuracji.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

Brak publikacji.

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter