Menu
Biuletyn Statystyczny nr 12/2014
27.01.2015
Podstawowe dane i wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą kraju, prezentowane w postaci szeregów miesięcznych, kwartalnych i rocznych z zakresu m.in. rachunków narodowych, demografii, rynku pracy i wynagrodzeń, świadczeń społecznych, cen, podaży pieniądza, finansów publicznych, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych oraz nakładów inwestycyjnych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, transportu, handlu wewnętrznego i zagranicznego. Miesięczne lub kwartalne dane charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województw oraz państw Unii Europejskiej.
Czytaj dalej
Produkt krajowy brutto w 2014 r. - Szacunek wstępny
27.01.2015
Według wstępnego szacunku produkt krajowy brutto (PKB) w 2014 r. był realnie wyższy o 3,3% w porównaniu z 2013 r. (w cenach stałych roku poprzedniego). Znacznie umocnił się pozytywny wpływ popytu krajowego na wzrost PKB przy ujemnym wpływie popytu zagranicznego.
Czytaj dalej
Produkcja ważniejszych wyrobów przemysłowych XII 2014 r.
27.01.2015
Informacje o ilości produkcji wytworzonej wybranych wyrobów przemysłowych wg PKWiU/PRODPOL, obejmującej produkcję wyrobów gotowych przeznaczonych na sprzedaż, jak również do dalszego przerobu wewnątrz przedsiębiorstwa, wytwarzanych z surowca własnego i powierzonego.
Czytaj dalej
Miesięczna informacja o bezrobociu rejestrowanym w Polsce w grudniu 2014 roku
27.01.2015
W grudniu 2014 r. w porównaniu do listopada 2014 r. odnotowano wzrost liczby bezrobotnych oraz stopy bezrobocia, natomiast w stosunku do analogicznego okresu 2013 roku zaobserwowano spadek zarówno liczby bezrobotnych jak i stopy bezrobocia. Większa niż przed miesiącem i przed rokiem była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych.
Czytaj dalej
Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w 2014 r.
27.01.2015
Krótkookresowa analiza zjawisk i procesów zachodzących w gospodarce narodowej, obejmująca miesięczne, kwartalne i roczne informacje z zakresu m.in. rynku pracy, cen, wynagrodzeń, podstawowych działów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny, transport), handlu zagranicznego, a także podaży pieniądza i finansów publicznych. Ponadto z częstotliwością kwartalną – szacunki PKB, tendencje obserwowane w demografii oraz informacje dotyczące wyników finansowych przedsiębiorstw nie finansowych, nakładów inwestycyjnych, usług biznesowych, łączności, giełdy, a także sytuacji w wybranych krajach świata. Część tabelaryczna obejmuje wybrane wskaźniki sytuacji gospodarczej kraju i podstawowe wskaźniki makroekonomiczne dla państw UE, OECD i wybranych krajów rozwijających się.
Czytaj dalej
Społeczeństwo informacyjne w Polsce. Wyniki badań statystycznych z lat 2010-2014
26.01.2015
Wykorzystanie technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w przedsiębiorstwach, gospodarstwach domowych oraz przez członków tych gospodarstw w wieku od 16 do 74 lat. Porównanie wyników badania na tle krajów UE.
W 2014 r. dodatkowo badaniem objęto osoby w wieku 12-15 lat.
Czytaj dalej
Poland Quarterly Statistics No. 3/2014
23.01.2015
Kwartalne informacje o procesach i zjawiskach społeczno-gospodarczych zachodzących w Polsce. Dane charakteryzujące wyniki gospodarcze Polski na tle poprzednich kwartałów i ostatnich lat.
Czytaj dalej
Koniunktura konsumencka - Styczeń 2015 r.
23.01.2015
W styczniu 2015 r. nastroje konsumenckie poprawiły się w stosunku do poprzedniego miesiąca. Zaobserwowano wzrost wartości wskaźnika syntetycznego dotyczącego sytuacji przyszłej i w nieco mniejszym stopniu sytuacji obecnej.
Czytaj dalej
Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w styczniu 2015 r.
22.01.2015
W styczniu, po kilku miesiącach coraz mniej optymistycznych opinii, przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego, handlu hurtowego oraz finansów i ubezpieczeń zgłaszają korzystne, lepsze niż w grudniu oceny ogólnego klimatu koniunktury.
Czytaj dalej
Ceny robót budowlano-montażowych i obiektów budowlanych - listopad 2014 r.
22.01.2015
Wskaźniki cen wybranych obiektów budowlanych, tj.: budynków i obiektów inżynierii lądowej i wodnej, w tym obiektów drogowych i mostowych. Wskaźniki cen wybranych robót budowlano-montażowych. Definicje dotyczące podstawowych pojęć stosowanych w publikacji, uwagi metodyczne, lista i charakterystyka obiektów-reprezentantów, a w miesiącach kończących półrocze i rok - komentarz analityczny.
Czytaj dalej