Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Prognozowanie powierzchni upraw rolnych i ogrodniczych z wykorzystaniem teledetekcji satelitarnej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.08.2021

Na podstawie eksperymentalnej metody identyfikacji upraw przy wykorzystaniu zobrazowań satelitarnych określono powierzchnię pszenżyta w 2021 r. na poziomie 1,35 mln hektarów.

Opracowanie jest kontynuacją działań prowadzonych z dziedziny badań eksperymentalnych w obszarze tematycznym rolnictwo, których wyniki przedstawione były w publikacji wydanej w 2020 roku pt. „Zastosowanie teledetekcji satelitarnej w statystyce rolniczej do prognozowania powierzchni upraw rolnych i ogrodniczych”.

Główny Urząd Statystyczny wspólnie z Urzędem Statystycznym w Olsztynie od wielu lat prowadzi działania mające na celu wykorzystanie zobrazowań satelitarnych do prognozowania powierzchni upraw rolnych i ogrodniczych. Badania te prowadzone były wspólnie z jednostkami naukowymi – Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN) oraz Instytutem Geodezji i Kartografii (IGiK).

Do góry

Newsletter