Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

FAQ

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Regon

Dlaczego GUS udostępnia dane adresowe osób fizycznych zarejestrowanych w rejestrze REGON?

Czy zamawianie danych z rejestru REGON jest odpłatne?

W jaki sposób można sprawdzić, czy dana firma jest zarejestrowana w REGON-ie?

Co Państwo rozumieją przez wyrażenie "jednostka lokalna". Czy jak siedziba firmy jest pod innym adresem niż produkcja, to miejsce produkcji jest jednostka lokalną?

Dlaczego nadają Państwo numery REGON wspólnikom spółek cywilnych na podstawie wniosku CEIDG-1? Powoduje to niemałe zamieszanie i wiele osób nie wie, co zrobić z otrzymanymi na swoje nazwisko zaświadczeniami z nazwą spółki. Do czego takie numery REGON są potrzebne?

Witam, mam pytanie dotyczące rozwiązywania, tj. likwidacji spółki cywilnej? Jak teraz jest? - ponieważ funkcjonuje tzw."jedno okienko" to teoretycznie wszyscy wspólnicy idą do gminy, żeby wykreślić działalność na wpisie do ewidencji i dalej już powinno się wszystko odbyć między urzędami. Ale przecież spółka ma swój odrębny NIP i REGON - czy w związku z tym, żeby ją zamknąć składa się dodatkowo coś w tym jednym okienku? Czy trzeba jednak pójść do GUS-u i wykreślić REGON?

W jaki sposób wyrejestrować jednostkę lokalną działalności gospodarczej (osoby fizycznej)?

Witam, czy w momencie zamknięcia działalności i otwarcia nowej pozostaje ten sam numer REGON?

Czy przy przekształceniu spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością ulega zmianie numer REGON?

Czy każdy rolnik ma nadany numer REGON? Jak można to sprawdzić?

Czy istnieje możliwość sprawdzenia statusu firmy poza rejestrem REGON, bo wg informacji, które otrzymałem, firma zakończyła działalność (nie odwzorowuje się to w rejestrze GUS)?

Zwracam się z zapytaniem, jaki formularz należy wypełnić w związku ze zmianą danych adresowych Spółki Akcyjnej.

Do góry

Newsletter