Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zdrowie i ochrona zdrowia w 2021 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2022
Data modyfikacji: 30.12.2022
Częstotliwość wydania: Roczna

Analiza poświęcona jest problematyce zdrowia i opieki zdrowotnej. Składa się z części metodycznej i analitycznej + aneks tabelaryczny (w wersji elektronicznej). Uwagi metodyczne obejmują informacje o źródłach danych oraz określenia i definicje pojęć stosowane w sprawozdawczości statystycznej, będącej głównym źródłem danych prezentowanych w części tabelarycznej.

Przedstawiona w publikacji analiza zawiera opis danych pozyskiwanych regularnie w ramach statystyki publicznej, dotyczących stanu zdrowia ludności, zasobów kadrowych i infrastruktury opieki zdrowotnej, ekonomicznych aspektów ochrony zdrowia oraz wybranych aktualnych zagadnień związanych z ochroną zdrowia. Tekst wzbogacony jest licznymi mapami i wykresami, które obrazują wyniki przeprowadzonych badań statystyki publicznej dotyczących systemu opieki zdrowotnej.

Część tabelaryczna (wyłącznie w wersji elektronicznej) zawiera podstawowe dane o zdrowiu mieszkańców Polski, dane dotyczące pracowników medycznych, informacje o liczbie i działalności placówek ambulatoryjnej i stacjonarnej opieki zdrowotnej, krwiodawstwa, ratownictwa medycznego oraz pomocy doraźnej, aptek i punktów aptecznych, a także wyniki Narodowego Rachunku Zdrowia oraz informacje o wydatkach publicznych na ochronę zdrowia.

Dane prezentowane są dla Polski i w układzie 16 województw.


30.12.2022:

  • W aneksie tabelarycznym w tablicy 8 w wierszach 36, 37 i 38 poprawiono błąd sumowania.
Przekroje: województwa, powiaty, płeć, grupy wiekowe pacjentów, rodzaje podmiotów, rodzaje świadczeń.
Do góry

Newsletter