Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zdrowie i ochrona zdrowia w 2020 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2021
Data modyfikacji: 04.01.2023
Częstotliwość wydania: Roczna

Wyniki badań kondycji zdrowotnej ludności Polski oraz badań dotyczących infrastruktury i funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, prowadzonych w ramach Polskiej Statystyki Publicznej.

Opis analityczny obejmuje informacje o kondycji zdrowotnej ludności, m.in. o zachorowalności na wybrane choroby, o przyczynach hospitalizacji szpitalnej, jak również informacje na temat infrastruktury opieki zdrowotnej.
W szczególności o stanie i działalności zakładów prowadzących działalność leczniczą i o praktykach lekarskich, o kadrze medycznej, o podmiotach prowadzących działalność leczniczą w zakresie stacjonarnej i ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, o aptekach oraz punktach aptecznych, o krwiodawstwie, o pomocy doraźnej i ratownictwie medycznym, a  także o służbie medycyny pracy.

Podstawowe cechy charakteryzujące podmioty lecznicze, np. rodzaje podmiotów, liczba łóżek, miejsc, karetek, liczba porad, osób leczonych, długości pobytu na oddziałach szpitalnych. Ponadto wybrane dane o nakładach na ochronę zdrowia i wyniki Narodowego Rachunku Zdrowia. Dodatkowo opracowania dotyczące terytorialnego wymiaru pandemii COVID-19 w Polsce.

Poza częścią tabelaryczną: synteza wyników badań, uwagi metodologiczne, objaśnienia pojęć stosowanych w opracowaniu, graficzna prezentacja opisywanych zjawisk.


19.01.2022:

Korekta danych w publikacji

04.01.2023:

Korekta legendy mapy 18 ze strony 156.

Przekroje: województwa, powiaty, płeć, grupy wiekowe pacjentów, rodzaje podmiotów, rodzaje świadczeń.
Do góry

Newsletter