Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja GUS nt. rewizji stopy bezrobocia rejestrowanego w 2022 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
25.10.2022

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Główny Urząd Statystyczny dokonał rewizji miesięcznej stopy bezrobocia rejestrowanego dla Polski ogółem, województw i powiatów, za okres od grudnia 2021 r. do sierpnia 2022 r. Dane dostępne są na stronie internetowej GUS: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw potrzebom analitycznym i umożliwiając porównania danych w dłuższej retrospekcji, stopa bezrobocia rejestrowanego przeliczona została dla Polski ogółem i województw dla poszczególnych miesięcy od grudnia 2020 r. do listopada 2021 r. Omawiane wskaźniki stanowią załącznik .xls do niniejszej notatki i dodatkowo dostępne są pod ww. adresem.

Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy, publikowana dotychczas przez GUS, nie podlegała rewizji. Dane dotyczące stopy bezrobocia rejestrowanego według stanu na koniec września 2022 r. bazują już na wynikach spisu PSR 2020.07.02.2023 r.

W załączonych plikach poprawiony został link na str. 1 i 3.

Do góry

Newsletter