Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Środki trwałe w gospodarce narodowej w 2012 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2013

Publikacja jest kolejnym z serii opracowaniem informacji dotyczących nakładów inwestycyjnych i środków trwałych w gospodarce narodowej.
 

Tematyka badań objętych publikacją uwzględnia aktualne zasady polityki gospodarczej wynikające z przepisów o środkach trwałych oraz potrzeby wynikające z konieczności opracowywania rachunków narodowych zgodnie z zaleceniami Europejskiego Systemu Rachunków Narodowych (ESA 1995).
 

W opracowaniu zamieszczono uwagi metodyczne i analityczne. Uwagi metodyczne zawierają definicje podstawowych klasyfikacji i grupowania danych oraz źródła danych o nakładach inwestycyjnych i środkach trwałych W uwagach analitycznych przedstawiono tekstową analizę prezentowanych w publikacji danych oraz ich porównanie z danymi za rok 2011.

Przekroje:

kraj – sekcje i działy PKD 2007, grupy rodzajowe środków trwałych, sektory własności, sektory instytucjonalne; regiony, województwa – sekcje PKD 2007; wskaźniki dynamiki dla „ogółem” i sekcji PKD 2007.

Do góry

Newsletter