Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wybrane wskaźniki przedsiębiorczości w latach 2009-2013

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 04.12.2015

Przedstawiamy Państwu pierwszą edycję publikacji prezentującej wybrane wskaźniki przedsiębiorczości opracowane dla zbiorowości podmiotów niefinansowych o liczbie pracujących powyżej 9 osób, prowadzących księgi rachunkowe. Źródłem danych są roczne sprawozdania SP. W zależności od kierunku i tempa zmian zachodzących w tych podmiotach, wyodrębniono pięć typów przedsiębiorstw: szybkiego wzrostu, wzrostowe, stabilne, schyłkowe i szybkiego spadku. Dla tak określonych populacji przedstawiono dane finansowe, a także informacje o pracujących i wynagrodzeniach w latach 2009-2013, agregowane według rodzaju prowadzonej działalności (PKD) oraz siedziby przedsiębiorstwa (województw).

Publikacja składa się z części analitycznej i tabelarycznej. Całość poprzedzona jest uwagami metodologicznymi, w tym opisem sposobu wyodrębnienia pięciu populacji oraz definicjami podstawowych pojęć wykorzystywanych w opracowaniu.


Do góry

Newsletter