Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja w związku ze zmianą dot. publikowania przez Eurostat danych z zakresu działalności badawczej i rozwojowej naliczone według jednostki statystycznej przedsiębiorstwo

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
13.10.2023

Urząd Statystyczny w Szczecinie informuje, że w październiku 2023 r. w bazie danych Eurostatu zostały opublikowane dane z zakresu działalności badawczej i rozwojowej naliczone według jednostki statystycznej przedsiębiorstwo.

Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2020/1197 z dnia 30 lipca 2020 r. ustanawiające specyfikacje techniczne i ustalenia na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2152 w sprawie europejskiej statystyki gospodarczej uchylającego 10 aktów prawnych w dziedzinie statystyki gospodarczej (Dz. Urz. UE L 271 z 18.08.2020, str. 1, z późn. zm.) pierwszym okresem referencyjnym, dla którego dane z zakresu działalności badawczej i rozwojowej miały zostać naliczone według jednostki statystycznej przedsiębiorstwo był rok 2021.

Na potrzeby krajowych publikacji oraz baz danych Głównego Urzędu Statystycznego informacje z zakresu działalności badawczej i rozwojowe w dalszym ciągu będą naliczane według danych jednostek prawnych. Podejście to miało na celu zachowania porównywalności czasowej prezentowanych danych z tego zakresu.

W związku z powyższym dane na temat działalności badawczej i rozwojowej od 2021 r. według klas wielkości oraz prowadzonej działalności opublikowane w bazie danych Eurostatu oraz OECD mogą różnić się od danych prezentowanych przez Główny Urząd Statystyczny.

Do góry

Newsletter