Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kultura fizyczna w Polsce w 2020 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.07.2021

W 2020 r. w Polsce działało 14245 klubów sportowych2 i 67 polskich związków sportowych. W porównaniu z 2018 r. liczba klubów sportowych spadła o ponad 2 tys. W odniesieniu do roku poprzedniego w polskich związkach sportowych zwiększyła się liczba zarejestrowanych trenerów oraz reprezentantów Polski, natomiast liczba instruktorów i sędziów sportowych pozostała na podobnym poziomie.1) Źródłem danych wykorzystanych w opracowaniu są wyniki badań prowadzonych przez GUS, dotyczących klubów sportowych (realizowanych co 2 lata), polskich związków sportowych i organizacji kultury fizycznej (realizowanych co roku).

2) Dane za 2020 r. dotyczące klubów sportowych opracowano wykorzystując estymację bezpośrednią z uwzględnieniem imputacji dla jednostek, które odmówiły udziału w badaniu. W celu porównania wyników, dane za 2018 r., zostały ponownie przeliczone z uwzględnieniem ww. metody i będą różnić się od opublikowanych we wcześniejszych opracowaniach.


Do góry

Newsletter