Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Atlas statystyczny województwa śląskiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 25.07.2018
Częstotliwość wydania: wydanie jednorazowe

W 2018 r. mija 100 lat od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Katowicach przygotował publikację pt. „Atlas statystyczny województwa śląskiego”.
W opracowaniu przedstawiono przestrzenne zróżnicowanie zjawisk społecznych, gospodarczych i środowiskowych województwa śląskiego, na które duży wpływ miała skomplikowana historia tych terenów, należących na przestrzeni dziejów do różnych państw.
Władze wojewódzkie nieustannie dążą do wszechstronnego i dynamicznego rozwoju regionu. Wytyczając kierunki rozwoju oraz podejmując strategiczne decyzje, sięgają do bogatych zasobów informacyjnych statystyki publicznej. Wychodząc temu naprzeciw, w publikacji zaprezentowano aspekty społeczne, gospodarcze i środowiskowe stanowiące bardzo istotny element polityki spójności.

Opracowanie zawiera zestaw danych statystycznych dla 2016 r. (z zakresu rachunków regionalnych – 2015 r.) oraz w retrospekcjach sięgających do roku 2000. Uwzględnia również prognozę ludności do 2040 r. Podstawowe informacje przedstawiono w formie kartogramów i kartodiagramów oraz licznych wykresów. Dla uzyskania pełniejszego obrazu województwa informacje zgrupowane w działach dotyczących kapitału ludzkiego, jakości życia, gospodarki oraz środowiska, zaprezentowano na poziomie gmin lub powiatów oraz na tle innych województw, a także w odniesieniu do regionów (NUTS 2) Unii Europejskiej.

Do góry

Newsletter