Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Atlas statystyczny województwa lubelskiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 02.07.2018

13 lipca 2018 r. mija 100 lat od utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Lublinie przygotował publikację „Atlas statystyczny województwa lubelskiego”, w której, za pomocą kartogramów, kartodiagramów i wykresów, przedstawione zostały najważniejsze informacje o regionie. Aspekty społeczno-gospodarcze i środowiskowe ujęte w publikacji stanowią bardzo istotny element polityki spójności, a ujęcie ich w formie graficznej pozwala efektywniej monitorować najważniejsze procesy i zmiany zachodzące w województwie.

Opracowanie zawiera mapy i wykresy statystyczne prezentujące stan oraz zmiany w czasie zagadnień związanych z kapitałem ludzkim, jakością życia, gospodarką oraz środowiskiem w układzie gmin, powiatów, województw, a także wybrane dane dla regionów NUTS 2 Unii Europejskiej. Podstawowy zakres informacji przedstawiono na mapach dla 2016 r. lub kolejnego dostępnego roku, częściowo także w odniesieniu do 2000 r. lub 2010 r. W celu zobrazowania zmian oraz poszerzenia zakresu tematycznego o dodatkowe informacje, wybrane zagadnienia zaprezentowano na wykresach dotyczących województwa lubelskiego, przeważnie w retrospekcji od 2000 r.

Do góry

Newsletter