Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Społeczna odpowiedzialność statystyki publicznej. Raport 2019. Statystyka bez barier, bo liczą się wszyscy

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 23.03.2021
Częstotliwość wydania: Roczna

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z publikacją „Społeczna odpowiedzialność statystyki publicznej. Raport CSR 2019. Statystyka bez barier, bo liczą się wszyscy”. Jest to druga edycja Raportu, który prezentuje wydarzenia zrealizowane w ramach CSR przez pracowników służb statystyki publicznej.

Raport składa się z dwóch części. Pierwsza z nich dotyczy zagadnień teoretycznych oraz ogólnej charakterystyki działań z zakresu CSR i monitorowania zrównoważonego rozwoju. Część druga prezentuje działania podejmowane w ramach CSR-D, a także konkretne praktyki i wydarzenia z zakresu CSR zorganizowane w GUS, jednostkach obsługi statystyki publicznej oraz urzędach statystycznych. Publikacja jest ilustrowana fotografiami, które dokumentują wydarzenia zorganizowane w 2019 roku.

Podejmowane aktywności zostały zrealizowane w następujących obszarach: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie oraz zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Raport prezentuje przegląd stanu realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w jednostkach służb statystyki publicznej. Poszczególnym praktykom zostały przyporządkowane konkretne Cele.

Publikacja umożliwi czytelnikom poznanie głównych form społecznie odpowiedzialnych aktywności podejmowanych przez pracowników służb statystyki publicznej.  Mamy nadzieję, że dla osób zainteresowanych będzie również źródłem wiedzy i inspiracji w zakresie CSR.

Do góry

Newsletter