Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Community cohesion, well-being and local development

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.12.2021

W serii Statistical Research Papers ukazała się monografia naukowa Community cohesion, well-being, and local development pod redakcją Włodzimierza Okrasy i Dominika Rozkruta. Na publikację złożyły się referaty wygłoszone podczas konferencji zorganizowanej wspólnie przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Główny Urząd Statystyczny, która odbyła się 4 grudnia 2018 r. Tematem konferencji i oddawanej do rąk czytelników książki są relacje między szeroko rozumianym dobrostanem członków lokalnej społeczności a poziomem jej rozwoju oraz cechami, które wyznaczają wzorzec rozwoju lokalnego. Interdyscyplinarne ujęcie tego złożonego problemu pozwoliło na przyjrzenie się z różnych perspektyw zagadnieniom pojęciowo-pomiarowym, analitycznym i aplikacyjnym, dotyczącym różnych form zależności jakości życia i dobrostanu od poziomu i charakteru rozwoju jednostek terytorialnych oraz ich zróżnicowania.

Publikacja jest dostępna na stronie: https://srp.stat.gov.pl/gus_srp_vol2_community_cohesion_well_being_and_local_development

Do góry

Newsletter