Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Stowarzyszenia i podobne organizacje społeczne, fundacje oraz społeczne podmioty wyznaniowe prowadzące działalność gospodarczą

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
24.10.2013

W Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) na koniec 2012 r. zarejestrowaną działalność gospodarczą miało 9,3 tys. stowarzyszeń i fundacji – wszystkie one, a także społeczne podmioty wyznaniowe oraz podobne do stowarzyszeń organizacje społeczne (np. koła łowieckie), których działalność gospodarcza nie podlega rejestracji w KRS - znalazły się w kartotece badania SOF-1 za 2012 r.


Wstępne wyniki badania pokazały, że prawie połowa (47%) organizacji zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) jako przedsiębiorcy w praktyce nie prowadziła działalności gospodarczej. W związku z tym grupa aktywnych podmiotów osiągających przychody lub ponoszących koszty z tytułu działalności gospodarczej liczyła w 2012 r. około 4,5 tys. organizacji. W niniejszym opracowaniu analiza oraz prezentowane tablice wynikowe będą odnosić się właśnie do tej zbiorowości jednostek.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter