Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Organizacje non-profit w czasie epidemii COVID-19 (marzec - sierpień 2020)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.12.2020

W marcu 2020 r. ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2, zwanej COVID-19. W okresie od marca do sierpnia 2020 r. 14,1% organizacji non-profit podjęło dodatkowe działania w związku z epidemią COVID-19. Najczęściej były to usługi społeczne (63,3%) lub wsparcie materialne (40,7%). W tym okresie organizacje przekazały wsparcie rzeczowe i finansowe o łączniej wartości 383,3 mln zł.

W związku z rozwijającą się epidemią COVID-19 organizacjom non-profit zadano dodatkowe pytania dotyczące ich zaangażowania w niwelowanie skutków tej epidemii. Spośród organizacji, które złożyły sprawozdanie w tym zakresie, 14,1% zadeklarowało podejmowanie dodatkowych działań na rzecz odbiorców wynikających z epidemii COVID-19.

Do góry

Newsletter