Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wskaźnik ukończenia edukacji

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
13.10.2022

Częstotliwość publikacji: roczna

Okres obserwacji:  dane roczne

Dostępny szereg czasowy: 2009-2021

Przekrój:  Polska; województwa; typ szkoły; płeć absolwenta; rodzaj wskaźnika

Definicje pojęć: Wskaźnik ukończenia edukacji określa liczbę absolwentów na danym poziomie kształcenia (niezależnie od wieku dla wskaźnika brutto lub w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie dla wskaźnika netto) podzieloną przez ludność w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie.

Definicje pojęć: Wskaźnik ukończenia edukacji brutto – całkowita liczba absolwentów (niezależnie od wieku) na danym poziomie kształcenia podzielona przez ludność w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie.

Definicje pojęć: Wskaźnik ukończenia edukacji netto – całkowita liczba absolwentów w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie edukacji podzielona przez ludność w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie.

Wyjaśnienia metodologiczne:  Okres obserwacji dotyczy roku szkolnego.

Wyjaśnienia metodologiczne:  Ze względu na przeprowadzoną reformę systemu edukacji w przypadku szkół podstawowych za lata szkolne (2017/2018 oraz 2016/2017) występują braki danych (brak absolwentów dla tych roczników).

Wyjaśnienia metodologiczne:  Dane dotyczą absolwentów szkół dla dzieci i młodzieży (bez szkół specjalnych).

Źródło danych, zestaw danych, gestor: Zestawy danych z systemów informacyjnych Ministerstwa Edukacji i Nauki; opracowanie wyników badań - Główny Urząd Statystyczny; Urząd Statystyczny w Gdańsku

Dostępne formaty plików:  xlsx, csv

Do góry

Newsletter