Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wskaźnik ukończenia edukacji

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
20.11.2023

Częstotliwość publikacji: roczna

Okres obserwacji:  dane roczne

Dostępny szereg czasowy: 2009-2022

Przekrój:  Polska; województwa; typ szkoły; płeć absolwenta; rodzaj wskaźnika

Definicje pojęć:

  • Wskaźnik ukończenia edukacji określa liczbę absolwentów na danym poziomie kształcenia (niezależnie od wieku dla wskaźnika brutto lub w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie dla wskaźnika netto) podzieloną przez ludność w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie.
  • Wskaźnik ukończenia edukacji brutto - całkowita liczba absolwentów (niezależnie od wieku) na danym poziomie kształcenia podzielona przez ludność w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie.
  • Wskaźnik ukończenia edukacji netto - całkowita liczba absolwentów w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie edukacji podzielona przez ludność w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie.

Wyjaśnienia metodologiczne: 

  • Okres obserwacji dotyczy roku szkolnego.
  • Ze względu na przeprowadzoną reformę systemu edukacji w przypadku niektórych typów szkół występują braki danych (brak absolwentów dla tych roczników).
  • Dane dotyczą absolwentów szkół dla dzieci i młodzieży (bez szkół specjalnych).

Źródło danych, zestaw danych, gestor: Zestawy danych z systemów informacyjnych Ministerstwa Edukacji i Nauki; opracowanie wyników badań - Główny Urząd Statystyczny; Urząd Statystyczny w Gdańsku

Dostępne formaty plików:  xlsx, csv

Do góry

Newsletter