Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Średnie wyniki uczniów na egzaminie ósmoklasisty

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
24.11.2023

Częstotliwość publikacji: roczna

Okres obserwacji: dane roczne

Dostępny szereg czasowy: 2019-2023

Przekrój: Polska; województwa; przedmiot; płeć

Definicje pojęć: 

  • Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII. Po raz pierwszy egzamin został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.
  • Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
  • Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
  • Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub włoski). Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
  • Egzamin odbywa się w kwietniu.

Źródło danych, zestaw danych, gestor: Dane z zestawów informacyjnych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych; opracowanie wyników badań - Główny Urząd Statystyczny; Urząd Statystyczny w Gdańsku

Dostępne formaty plików: xlsx; csv

Do góry

Newsletter