Menu
Kultura i dziedzictwo narodowe w 2022 r.
28.09.2023
Analiza działalności podmiotów kultury oraz innych jednostek prowadzących działalność kulturalną: teatrów, instytucji muzycznych i rozrywkowych, kin, muzeów i instytucji paramuzealnych, bibliotek publicznych, naukowych, fachowych i pedagogicznych, galerii sztuki oraz domów i ośrodków kultury, klubów i świetlic. Dane o organizacji masowych imprez artystyczno-rozrywkowych oraz wybrane informacje o rynku dzieł sztuki. Dane o produkcji wydawniczej i filmowej oraz abonentach radiowych i telewizyjnych. Wybrane informacje o finansowaniu kultury oraz wydatkach na kulturę poniesionych przez gospodarstwa domowe. Wybrane dane o placówkach oświatowo-wychowawczych, szkolnych kołach artystycznych, uczestnikach artystycznych zajęć pozalekcyjnych i nadobowiązkowych w szkołach dla dzieci i młodzieży. Wybrane dane o szkolnictwie artystycznym. Wybrane dane o przemysłach kultury i kreatywnych: liczba podmiotów, pracujący, przeciętne zatrudnienie, wynagrodzenia, wyniki finansowe, handel zagraniczny dobrami i usługami kulturalnymi i kreatywnymi.
Czytaj dalej
Telekomunikacja w 2022 roku
28.09.2023
Folder zawierający podstawowe informacje o Telekomunikacji w 2022 roku.
Czytaj dalej
Zatrudnienie i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w pierwszym półroczu 2023 roku
28.09.2023
Podstawowe informacje o pracujących, zatrudnionych i ich wynagrodzeniach nominalnych i realnych.
Czytaj dalej
Budżety gospodarstw domowych w 2022 roku
27.09.2023
Analiza wyników badania budżetów gospodarstw domowych przeprowadzonego w 2022 r. Opracowanie składa się z uwag metodologicznych, analizy wybranych zagadnień wynikających z przeprowadzonego badania, części tabelarycznej oraz z aneksu.
Czytaj dalej
Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach 2000-2023 (wrzesień 2023)
26.09.2023
Ocena sytuacji przedsiębiorstw przemysłowych, budowlanych, handlowych i usługowych (z pogłębioną prezentacją wyników dla sekcji zakwaterowanie i gastronomia) uzyskana na podstawie subiektywnych ocen aktualnej i przewidywanej koniunktury gospodarczej wyrażonych przez dyrektorów ankietowanych firm.
Czytaj dalej
Podstawowe dane z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności wyrównane sezonowo w latach 2010-2023
25.09.2023
Podstawowe dane z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności wyrównane sezonowo w latach 2010-2023
Czytaj dalej
Bezrobotni zarejestrowani i stopa bezrobocia. Stan w końcu sierpnia 2023 r.
25.09.2023
Informacja o liczbie bezrobotnych zarejestrowanych oraz stopa bezrobocia według makroregionu, regionu i podregionu według stanu w końcu lipca 2023 r.
Czytaj dalej
Ruch graniczny oraz wydatki cudzoziemców w Polsce i Polaków za granicą w II kwartale 2023 roku
25.09.2023
W 2 kwartale 2023 r. odnotowano wzrost ruchu granicznego cudzoziemców o 2,3% i Polaków o 10,2% w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wartości towarów i usług zakupionych w tym okresie przez cudzoziemców w Polsce oraz towarów i usług zakupionych przez Polaków za granicą były większe niż w 2 kwartale 2022 r., odpowiednio o 17,1% i o 25,7%.
Czytaj dalej
Biuletyn Statystyczny Nr 8/2023
25.09.2023
Podstawowe dane i wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą kraju, prezentowane w postaci szeregów danych - miesięcznych, kwartalnych i rocznych - z zakresu m.in. rachunków narodowych, demografii, rynku pracy i wynagrodzeń, świadczeń społecznych, cen, podstawowych obszarów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny, transport) i handlu zagranicznego, a także podaży pieniądza, finansów publicznych, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych oraz nakładów inwestycyjnych.
Czytaj dalej
Sytuacja makroekonomiczna w Polsce na tle procesów w gospodarce światowej w 2022 r.
25.09.2023
Zjawiska makroekonomiczne i wybrane zagadnienia społeczne w Polsce w kontekście procesów zachodzących w gospodarce światowej, w tym w krajach Unii Europejskiej: sytuacja makroekonomiczna, rynki pracy, sektor finansów publicznych, rynki finansowe. Przebieg procesów makroekonomicznych w roku 2021, ale czasem i w dłuższym horyzoncie czasowym. Wzrost gospodarczy na świecie, w krajach Unii Europejskiej i w Polsce, sytuacja na rynku pracy na świecie, w UE i w Polsce, finanse publiczne na świecie i w Polsce, sytuacja na globalnych rynkach finansowych oraz rynkach finansowych w Polsce. Wpływ COVID-19 na gospodarkę.
Niniejsze opracowanie zawiera wyniki prac, które mają charakter eksperymentalny i nie stanowią oficjalnych danych statystycznych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny.
Czytaj dalej