Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wizyta delegacji koreańskiej w GUS

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.09.2023

W dniu 21 września 2023 r. odbyło się w GUS spotkanie z delegacją koreańską pod przewodnictwem Pana Ambasadora Ho-Jin Lee i Pana Jungwook Kim – Dyrektora Wykonawczego koreańskiego Centrum Rozwoju Międzynarodowego, w trakcie którego omawiane były perspektywy dalszej współpracy polsko-koreańskiej w kontekście porozumienia o pogłębionej współpracy pomiędzy Krajami podpisanego w lipcu br. w obecności Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Korei.

Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Pana Dominika Rozkruta, Prezesa GUS, poświęcone było dwóm koreańskim programom dedykowanym współpracy rozwojowej: Programowi Wymiany Wiedzy (Knowledge Sharing Program) i Programowi Partnerstw na rzecz Innowacji Gospodarczych (Economic Innovation Partnership Program).

Pierwszy z programów pozwolił na realizację w GUS w 2023 r., przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki,  pierwszego polsko-koreańskiego projektu Wykorzystanie źródeł Big Data w monitorowaniu zmian w turystyce, którego efekty są cenne i będą miały wielostronne odziaływanie w kontekście działań innowacyjnych prowadzonych przez polską statystykę publiczną.  

Nawiązana w rezultacie projektu współpraca z koreańskimi Partnerami ma szansę na kontynuację. Spotkanie z przedstawicielami strony koreańskiej umożliwiło  wymianę informacji oraz dyskusję na temat możliwości tworzenia przyszłych partnerstw, dbając o dalszy innowacyjny rozwój polskiej statystyki. 

Do góry

Newsletter