Menu
	
	
	
	
		
	
	
	
					
								
					
				
			
					
									
								
					
				
			
					
								
					
				
			
					
									
								
					
				
			
					
									
								
					
				
			
					
									
								
				
			
					
								
					
				
			
					
									
								
					
				
			
					
								
					
				
			
					
									
								
					
				
			
		
					
			
	
		Wypadki przy pracy w pierwszym kwartale 2018 roku
						30.05.2018					
					 
					
						W I kwartale 2018 r. liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy, zgłoszonych na formularzu Z-KW Statystyczna karta wypadku, wyniosła ogółem 15900 osób i była o 5,4% mniejsza niż w ub. roku.					
															Czytaj dalej
					
				Polska w liczbach 2018
						30.05.2018					
					 
					
						Folder zawierający podstawowe informacje dotyczące sytuacji społecznej i stanu gospodarki Polski w 2017 r. i w latach poprzednich oraz wybrane dane dla krajów UE w 2017 r.					
															Czytaj dalej
					
				Wiosenna ocena stanu upraw rolnych i ogrodniczych w 2018 roku
						30.05.2018					
					 
					
						Wstępnie szacuje się, że w bieżącym roku powierzchnia zasiewów zbóż podstawowych z mieszankami zbożowymi jest większa od ubiegłorocznej (po uwzględnieniu powierzchni zaoranej w wyniku uszkodzeń zimowych) i wynosi około 7,2 mln ha (zwiększenie o ok. 3%). Według wstępnych szacunków przewiduje się zmniejszenie powierzchni uprawy rzepaku i rzepiku ogółem o ok. 13% do około 0,8 mln ha, natomiast powierzchnię buraków cukrowych szacuje się na ok. 220 tys. ha tj. o ok. 5% mniej niż w roku ubiegłym. Straty zimowe i wiosenne w powierzchni zasiewów zbóż ozimych były niewielkie i wynosiły: jęczmienia ozimego ok. 1,5%, pszenicy ozimej oraz mieszanek zbożowych ok. 1,0%, pszenżyta ozimego ok. 0,5% i żyta ok. 0,3%.					
															Czytaj dalej
					
				Atlas statystyczny województwa mazowieckiego
						29.05.2018					
					 
					
						W 2018 r. mija 100 lat od utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował „Atlas statystyczny województwa mazowieckiego” prezentujący zróżnicowanie przestrzenne zjawisk społecznych i gospodarczych w regionie.					
															Czytaj dalej
					
				Przewozy ładunków i pasażerów w 2017 roku
						29.05.2018					
					 
					
						W 2017 r. obserwowano wysokie tempo wzrostu przewozów ładunków wszystkimi rodzajami transportu w porównaniu z rokiem poprzednim, z wyjątkiem transportu rurociągowego i transportu wodnego śródlądowego. W niewielkim stopniu wzrosła liczba pasażerów przewiezionych środkami transportu publicznego.					
															Czytaj dalej
					
				Obwieszczenie w sprawie wskaźnika cen dóbr inwestycyjnych za I kwartał 2018 roku
						25.05.2018					
					 
					
						Wskaźnik cen dóbr inwestycyjnych za I kwartał 2018 r. w stosunku do IV kwartału 2017 r. wyniósł 100,1 (wzrost cen o 0,1 %).					
															Czytaj dalej
					
				Biuletyn Statystyczny Nr 4/2018
						25.05.2018					
					 
					
						Podstawowe dane i wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą kraju, prezentowane w postaci szeregów czasowych.					
															Czytaj dalej
					
				Bezrobotni zarejestrowani i stopa bezrobocia. Stan w końcu kwietnia 2018 r.
						25.05.2018					
					 
					
						Informacja o liczbie bezrobotnych  zarejestrowanych oraz stopa bezrobocia według makroregionu, regionu i podregionu według stanu w końcu kwietnia 2018 r.					
															Czytaj dalej
					
				Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w kwietniu 2018 r.
						25.05.2018					
					 
					
						Krótkookresowa analiza zjawisk i procesów zachodzących w gospodarce narodowej. Obejmuje miesięczne, kwartalne i roczne informacje z zakresu m.in. rynku pracy i wynagrodzeń, cen, produkcji w przemyśle i budownictwie, rynku wewnętrznego i handlu zagranicznego					
															Czytaj dalej
					
				 
						 
								 
 
	 
 
						 
						 
						 
						 
						