Menu
Czytaj dalej
Wstępna ocena przezimowania upraw w 2017 roku
28.04.2017
Z przeprowadzonych przez rzeczoznawców wojewódzkich w lutym b.r. badań monolitowych i polowych wynika, że w bieżącym roku uprawy ozime przezimowały zdecydowanie lepiej niż w roku ubiegłym, bez większych strat. Przebieg warunków agrometeorologicznych w okresie tegorocznej zimy był na ogół korzystny dla zimujących roślin. Krótkotrwałe spadki temperatury lokalnie do -25°C przy gruncie występujące przy niewielkiej pokrywie śnieżnej nie zagrażały zimującym oziminom.
Czytaj dalej
Działalność podmiotów posiadających jednostki zagraniczne w 2015 r.
28.04.2017
Informacje o podmiotach posiadających udziały za granicą, oddziały lub zakłady – liczba podmiotów, formy prawne, rodzaj prowadzonej działalności, przynależność do grup przedsiębiorstw, charakter powiązań z jednostką zagraniczną. Informacje dotyczące jednostek zagranicznych – liczba jednostek, liczba pracujących, rodzaj prowadzonej działalności, kraje lokalizacji, przynależność do grup przedsiębiorstw. Przychody, koszty, eksport, import, nakłady na środki trwałe jednostek zagranicznych.
Czytaj dalej
Infografika - Wypadki przy pracy 2016
28.04.2017
Infografika przygotowana z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy oraz Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych
Czytaj dalej
Współpraca organizacji non-profit z innymi podmiotami w 2015 r.
27.04.2017
W 2015 r. 89% spośród 89,5 tys. stowarzyszeń, fundacji oraz organizacji samorządu gospodarczego, zawodowego i organizacji pracodawców podejmowało współpracę z innymi podmiotami. Współpraca, polegająca na kooperacji z innymi organizacjami non-profit, była mniej popularna (56%) niż z sektorem publicznym (82%), ale bardziej niż z komercyjnym (35%).
Czytaj dalej
Gospodarka morska w Polsce w 2016 roku
27.04.2017
W 2016 r. w morskiej flocie transportowej odnotowano spadek liczby statków, natomiast flota przybrzeżna uległa zwiększeniu. Morską flotą transportową polscy przewoźnicy przetransportowali więcej ładunków niż w 2015 r., wzrosły przewozy pasażerów w komunikacji międzynarodowej.
Czytaj dalej
Turyści w bazie noclegowej. Luty 2017 r.
27.04.2017
Turyści zagraniczni i krajowi korzystający z bazy noclegowej i udzielone im noclegi w turystycznych obiektach noclegowych posiadających 10 i więcej miejsc noclegowych.
Czytaj dalej
Zgony według tygodni oraz wieku, płci zmarłych i 73 podregionów w 2017 roku
27.04.2017
Zestawienie tabelaryczne prezentujące zgony według tygodnia zgonu, wieku i płci oraz podregionu zamieszkania osób zmarłych (Weekly deaths).
Linki
Biuletyn Statystyczny Nr 3/2017
26.04.2017
Podstawowe dane i wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą kraju, prezentowane w postaci szeregów miesięcznych, kwartalnych i rocznych z zakresu m.in. rachunków narodowych, demografii, rynku pracy i wynagrodzeń, świadczeń społecznych, cen, podaży pieniądza, finansów publicznych, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych oraz nakładów inwestycyjnych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, transportu, handlu wewnętrznego i zagranicznego. Miesięczne lub kwartalne dane charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województw oraz państw Unii Europejskiej.
Czytaj dalej
Produkcja ważniejszych wyrobów przemysłowych w marcu 2017 roku
26.04.2017
Informacje o ilości produkcji wytworzonej wybranych wyrobów przemysłowych wg PKWiU/PRODPOL...
Czytaj dalej
Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w I kwartale 2017 r.
26.04.2017
Krótkookresowa analiza zjawisk i procesów zachodzących w gospodarce narodowej, obejmująca miesięczne, kwartalne i roczne informacje z zakresu m.in. rynku pracy i wynagrodzeń, cen, podstawowych obszarów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny, transport), handlu zagranicznego, a także podaży pieniądza i finansów publicznych. Ponadto – z częstotliwością kwartalną – szacunki PKB, tendencje obserwowane w demografii oraz informacje dotyczące wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych, nakładów inwestycyjnych, usług biznesowych, łączności, giełdy, a także sytuacji w wybranych krajach świata. Część tabelaryczna obejmuje wybrane wskaźniki sytuacji społeczno-gospodarczej kraju i podstawowe wskaźniki makroekonomiczne dla państw UE, OECD i wybranych krajów rozwijających się.
Czytaj dalej