Menu
Wybrane aspekty aktywności ekonomicznej ludności - NSP 2011
30.07.2014
Analiza poziomu aktywności zawodowej ludności według cech demograficznych (płeć, grupy wieku) i społecznych (poziom wykształcenia). Struktura demograficzno-społeczna pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo. Charakterystyka pracujących według statusu zatrudnienia, grup zawodowych i rodzaju działalności zakładu pracy. Natężenie bezrobocia i bezrobocie długotrwałe. Gospodarstwa domowe według statusu członków gospodarstwa na rynku pracy.
Czytaj dalej
Bilans przepływów międzygałęziowych w bieżących cenach bazowych w 2010 r.
29.07.2014
Opracowanie przedstawia informacje o całości zasobów gospodarki polskiej pochodzących z produkcji krajowej i z importu oraz o wykorzystaniu tych zasobów na cele zużycia pośredniego, spożycia przez gospodarstwa domowe, instytucje rządowe i samorządowe oraz instytucje niekomercyjne, nakładów brutto na środki trwałe, przyrostu rzeczowych środków obrotowych i aktywów o wyjątkowej wartości oraz na eksport w 2010 roku.
Czytaj dalej
Efektywność wykorzystania energii w latach 2002-2012
29.07.2014
Globalne i sektorowe wskaźniki efektywności energetycznej (70), ich analiza, wyjaśnienia metodologiczne, definicje pojęć. Wskaźniki stanowią narzędzie dla oceny trendów w obszarze efektywności energetycznej w skali makro, jak i w poszczególnych obszarach gospodarki, umożliwiają dokonywanie ocen skutków działań i programów w zakresie efektywności energetycznej.
Czytaj dalej
Ruch graniczny oraz przepływ towarów i usług na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej na terenie Polski w 2013 r.
25.07.2014
Wartość i struktura wydatków poniesionych przez cudzoziemców w Polsce i Polaków za granicą przekraczających zewnętrzną granicę lądową Unii Europejskiej na terenie Polski, z uwzględnieniem małego ruchu granicznego. Charakterystyka ruchu granicznego, jego natężenia i struktury. Odległość od granicy miejsca zamieszkania oraz miejsca dokonania zakupów, cel pobytu za granicą , częstotliwość przekraczania granicy.
Czytaj dalej
Ceny w gospodarce narodowej. Czerwiec 2014 r.
24.07.2014
Dynamika oraz poziomy cen w podstawowych obszarach gospodarki narodowej. Prezentowane wyniki przedstawione jako szeregi danych (wskaźniki cen, poziomy cen) w tablicach w formacie Excel, stanowiących bazy danych dla danego obszaru tematycznego (rolnictwo, przemysł, budownictwo, usługi, rynek detaliczny, eksport, import). Zaopatrywanie w dane w systemie ciągłym, w okresach miesięcznych, kwartalnych, narastających i rocznych. Dane pochodzą z badań statystycznych GUS oraz innych instytucji, będących uczestnikami zintegrowanego systemu statystyki publicznej.
Czytaj dalej
Koniunktura konsumencka - Lipiec 2014 r.
24.07.2014
W lipcu 2014 r. nastroje konsumenckie, ocenianie na podstawie wskaźników syntetycznych, pogorszyły się w stosunku do poprzedniego miesiąca.
Czytaj dalej
Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2014 r.
24.07.2014
Według stanu w dniu 1 stycznia 2014 r. w Polsce jest 16 województw, 314 powiatów, 66 miast na prawach powiatu oraz 2 479 gmin.
Czytaj dalej
Budownictwo - wyniki działalności w 2013 r.
24.07.2014
Produkcja budowlano-montażowa zrealizowana w gospodarce narodowej, w tym sprzedaż produkcji budowlano-montażowej w jednostkach budowlanych o liczbie pracujących powyżej 9 osób wg działów, grup i form własności, rodzajów obiektów, miejsc wykonywania robót (województw); sprzedaż produkcji budowlano- montażowej poza granicami kraju przez przedsiębiorstwa budowlane i niebudowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób, indeksy cen produkcji budowlano-montażowej.
Czytaj dalej
Ceny robót budowlano-montażowych i obiektów budowlanych - maj 2014 r.
23.07.2014
Wskaźniki cen wybranych obiektów budowlanych, tj.: budynków i obiektów inżynierii lądowej i wodnej, w tym obiektów drogowych i mostowych. Wskaźniki cen wybranych robót budowlano-montażowych. Definicje dotyczące podstawowych pojęć stosowanych w publikacji, uwagi metodyczne, lista i charakterystyka obiektów-reprezentantów, a w miesiącach kończących półrocze i rok - komentarz analityczny.
Czytaj dalej
Biuletyn Statystyczny nr 6/2014
23.07.2014
Podstawowe wskaźniki o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju, w tym m.in. kwartalne szacunki PKB, informacje z zakresu demografii, rynku pracy i wynagrodzeń, świadczeń społecznych, cen, pieniądza, finansów publicznych i finansów przedsiębiorstw niefinansowych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, transportu i handlu. Miesięczne lub kwartalne dane charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą państw Unii Europejskiej.
Czytaj dalej