Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Informacja sygnalna Działalność faktoringowa przedsiębiorstw finansowych w 2023 roku

04.07.2024
W 2023 r. badaniem objętych zostało 46 podmiotów prowadzących działalność faktoringową.
Czytaj dalej

Tablica Baza organizacji i instytucji polskich i polonijnych za granicą

02.07.2024
Baza organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą dokumentuje organizacyjny oraz instytucjonalny aspekt obecności i aktywności Polonii i Polaków poza granicami kraju, ze szczególnym uwzględnieniem działalności o charakterze społecznym, kulturalnym i religijnym. Stanowi usystematyzowane, funkcjonalne, łatwo dostępne, a docelowo względnie wyczerpujące narzędzie o charakterze informacyjno-porządkującym. W obecnym kształcie służy przede wszystkim do łatwej lokalizacji podmiotu bądź wybranej grupy podmiotów w oparciu o określone cechy terytorialne, chronologiczne i rzeczowe. Należy jednak zaznaczyć, że baza nie może być traktowana jako pełny i aktualny „spis” organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą. Dynamiczny charakter oraz skala badanego zjawiska wykluczają osiągnięcie stanu wynikowego w pełni odzwierciedlającego liczebność organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą faktycznie funkcjonujących w określonej jednostce lub cezurze czasu.
Czytaj dalej

Nowy Portal Informacyjny GUS w wersji beta

02.07.2024
Główny Urząd Statystyczny prezentuje wersją testową nowego portalu informacyjnego GUS pod adresem new.stat.gov.pl
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Publikacja Pokolenie gniazdowników w Polsce

02.07.2024
Opracowanie tematyczne poświęcone charakterystyce pokolenia młodych osób mieszkających z rodzicami.
Czytaj dalej

Publikacja Co warto wiedzieć o statystyce rynku pracy?

02.07.2024
Przekazujemy Państwu opracowanie, w którym wyjaśniliśmy podstawowe pojęcia związane z rynkiem pracy oraz najczęściej pojawiające się w tym obszarze statystyki wątpliwości interpretacyjne. Szczególną uwagę poświęciliśmy kwestiom związanym z zasobami pracy oraz wynagrodzeniami.
Czytaj dalej

Publikacja Co warto wiedzieć o koniunkturze gospodarczej?

02.07.2024
Poniższe opracowanie – nowa forma prezentacji badania koniunktury gospodarczej – ukazuje m.in. jego metodologię i rozwój, najnowsze osiągnięcia w obszarze tego badania, znacząco rozszerzone analizy statystyczne oraz ekonometryczne oferowane odbiorcom naszych publikacji i danych.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Edukacja w roku szkolnym 2023/2024 (wyniki wstępne)

01.07.2024
W roku szkolnym 2023/24 funkcjonowało 22,5 tys. placówek wychowania przedszkolnego (analogicznie jak w roku szkolnym 2022/23), do których uczęszczało 1512,0 tys. dzieci (o 1,4% mniej niż przed rokiem).
Czytaj dalej

Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach

01.07.2024
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 do 22 lipca 2024 roku, na terenie całego kraju Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi w wylosowanych mieszkaniach badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.
Czytaj dalej

Tablica Wyrównania sezonowe - przeciętne zatrudnienie i przeciętne miesięczne wynagrodzenie

28.06.2024
Wyrównania sezonowe - przeciętne zatrudnienie i przeciętne miesięczne wynagrodzenie
Czytaj dalej

Prof. Józef Buzek w Panteonie Górnośląskim

28.06.2024
29 czerwca 2024 r. profesor Józef Buzek - twórca i pierwszy dyrektor GUS w latach 1918-1929, zostanie wprowadzony do Panteonu Górnośląskiego w Katowicach, jako jedna z najwybitniejszych postaci Śląska minionego stulecia, której na sercu zawsze leżało dobro Polski. Honorowy patronat nad tą uroczystością sprawuje Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, dr Dominik Rozkrut.
Czytaj dalej
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    90
Do góry

Newsletter