Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Socjalna pomoc mieszkaniowa w Polsce w świetle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.06.2016

Niniejsze opracowanie przedstawia analizy, których celem jest zbadanie zakresu, dynamiki socjalnej pomocy mieszkaniowej w Polsce w okresie 2002-2011 w aspekcie dostępnych danych spisowych.

Ponadto,  w aspekcie przygotowań do kolejnego spisu powszechnego ludności i mieszkań planowanego na 2021 rok opracowanie zawiera rekomendacje dla przyszłych spisów powszechnych w Polsce oraz propozycje rozszerzenia badań GUS o nowe informacje potrzebne użytkownikom statystyki mieszkalnictwa.

Źródłami danych w prezentowanej publikacji są wyniki Narodowych Spisów Powszechnych Ludności i Mieszkań 2002 i 2011 (NSP 2002, NSP 2011) uzupełnione wynikami innych analiz autora.

Niniejsze opracowanie zawiera wyniki prac analitycznych i nie stanowi oficjalnych danych statystycznych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, a opinie wyrażone w publikacji stanowią wyłącznie wyraz przekonań autora i nie muszą odzwierciedlać stanowiska Głównego Urzędu Statystycznego.

Do góry

Newsletter