Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rozszerzenie Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności – wybrane wskaźniki „Europa 2020” oraz wskaźnik NEET na poziomie województw (NTS 2); podstawowe agregacje z zakresu rynku pracy na podregiony (NTS 3), miasta wojewódzkie, grupy podregionów (POPT 2007-2013)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2013

Opracowanie metodologii i oszacowanie danych historycznych (tam gdzie będzie to możliwe), w oparciu o badanie gospodarstw domowych i ich członków (Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności):

a) wybranych wskaźników zawartych w strategii "Europa 2020" na poziomie województw NTS 2: 

  • odsetek osób w wieku 18-24 lata z wykształceniem co najwyżej gimnazjalnym, które nie kontynuują nauki i nie dokształcają się w ludności ogółem w tej samej grupie wieku,
  • odsetek osób w wieku 30-34 lata posiadających wykształcenie wyższe.

b) wskaźnika NEET oraz liczebności tej grupy osób dla kategorii wiekowych 15-24, 15-29 i 25-29 lat (young people neither in employment nor in education and training – osoby młode niepracujące, nieuczące się i niedokształcające się) na poziomie województw NTS 2.

c) podstawowych agregacji danych z zakresu rynku pracy na poziomie NTS 3, miast wojewódzkich lub w przypadku stwierdzenia braku możliwości prezentowania wyników na poziomie poszczególnych NTS 3, grupowań NTS 3.

Praca powstała w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Do góry

Newsletter