Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Statystyki eksperymentalne

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Mając na uwadze rosnące potrzeby odbiorców na dane, Główny Urząd Statystyczny prowadzi działania zmierzające do zwiększenia potencjału informacyjnego swoich zasobów, m.in. poprzez prowadzenie statystyk eksperymentalnych. Ten rodzaj prac badawczych wykracza poza standardową praktykę działań wykorzystywanych w opracowaniach metodologicznych, wypełniając tym samym lukę informacyjną. Zaprezentowane raporty mogą zawierać wyniki badań znajdujących się w fazie rozwoju, które zostały opracowane w nowatorski sposób z zastosowaniem eksperymentalnych metod i nowym podejściem metodologicznym. Wyniki prac eksperymentalnych nie stanowią oficjalnych statystyk.

Prace badawcze statystyk eksperymentalnych prowadzone są w zakresie działań statutowych GUS, jak również w ramach m.in. grantów naukowych oraz projektów finansowanych ze środków zewnętrznych.

W celu podsumowania działań realizowanych w ramach projektów „Statystyka dla polityki Spójności” w latach  2013-2015 oraz 2016-2018, opracowano dwie publikacje, które stanowią przewodnik po 59 pracach badawczych. W syntetyczny sposób opisują cele przedsięwzięć, przyjętą metodykę oraz ważniejsze wyniki badań.

W poszczególnych działach tematycznych prezentowane są aplikacje, raporty i prace badawcze, które zostały opracowane z wykorzystaniem zaawansowanych metod statystycznych i nowoczesnych narzędzi analitycznych.

 

Do góry

Newsletter