Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wizualizacja danych

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi narzędziami do wizualizacji danych, udostępnianymi bezpłatnie przez niektóre organizacje międzynarodowe.

Eurostat (Urząd Statystyczny Unii Europejskiej) udostępnia szeroki wachlarz narzędzi wizualizacyjnych, bazujących na zbiorach zgromadzonych w bazie danych. Znajdziesz wśród nich m.in. Atlas Statystyczny oraz Regiony i miasta w ilustracjach, które umożliwiają porównywanie regionów UE przy pomocy map, wykresów i tabel, a także Trendy gospodarcze – narzędzie, które w przejrzysty sposób przedstawia główne wskaźniki gospodarcze. Z kolei Profile Krajów pozwolą z łatwością porównać kraje UE między sobą i na tle całej Wspólnoty w wielu obszarach tematycznych.

OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) udostępnia na swojej stronie katalog wszystkich baz danych organizacji, umożliwia wyszukiwanie i porównywanie danych wraz z ich prezentacją na wykresach. Ułatwia dostęp do zasobów statystycznych poprzez przekierowanie do hurtowni danych OECD.Stat Extracts oraz interaktywnych wizualizacji Data Lab – galerii tabel i wykresów, które można modyfikować według własnych potrzeb. Portal zawiera odnośniki do publikacji oraz wyjaśnień i szczegółowych statystyk w zakładce „More sites”.

>

Interaktywne narzędzie stworzone przez IMF (Międzynarodowy Fundusz Walutowy) do wizualizacji danych z zakresu gospodarki i finansów, w tym nt. pożyczek MFW oraz kursów walutowych, w długich szeregach czasowych (od 1980 r.). Narzędzie zapewnia intuicyjny dostęp do kluczowych statystyk, w tym umożliwia porównanie danych dla krajów, regionów świata czy obszarów analitycznych. Wyniki wyświetlane są w formie interaktywnych map i wykresów; można je pobrać lub udostępnić.

WTO (Światowa Organizacja Handlu) udostępnia interaktywne narzędzia do wizualizacji danych w oparciu o informacje zgromadzone w systemach bazodanowych m.in.:

  • Trade Maps – interaktywna mapa umożliwiająca porównywanie wskaźników dot. handlu międzynarodowego (m.in. udział handlu w PKB, eksport i import towarów czy usług komercyjnych) pomiędzy krajami świata.

  • International Trade and Market Access Data interactive tool – narzędzie do tworzenia wizualizacji obrazujących rozwój eksportu i importu, trendy w sprzedaży oraz taryfy celne w zależności od rodzaju handlu, sektora lub produktu. Umożliwia porównania między państwami, regionami i grupami ekonomicznymi w wybranych kategoriach za pomocą map, wykresów i rankingów, które można pobrać zarówno w postaci wizualizacji, jak i w formie danych źródłowych. Portal zawiera odnośniki do publikacji, dokumentów, szczegółowych statystyk i informacji o handlu międzynarodowym (niektóre dostępne są po zalogowaniu).

Do góry

Newsletter