Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Komisja Statystyczna Narodów Zjednoczonych

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
04.03.2019

Komisję Statystyczną Narodów Zjednoczonych (United Nations Statistical Commission, UNSC) utworzono w 1946 roku Rezolucją 8 (I) Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ (Economic and Social Council – ECOSOC). Komisja zrzesza wszystkich aktorów globalnego systemu statystycznego i jest najwyższym ponadnarodowym ciałem ustalającym standardy międzynarodowych działań statystycznych. Główną rolą Komisji jest wspieranie Rady ECOSOC, jednego z sześciu głównych organów ONZ, w koordynowaniu działań statystycznych prowadzonych przez poszczególne ciała Narodów Zjednoczonych.

Przedstawiciele polskiej statystyki publicznej włączają się w prace Komisji uczestnicząc w spotkaniach grup roboczych i seminariach. Nasza aktywność to również udział w międzynarodowych konsultacjach dotyczących różnych dziedzin statystyki, organizowanych w ramach systemu statystycznego NZ, uczestniczenie w badaniach, a  także dzielenie się uwagami do dokumentów i raportów.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami, które przybliżą Państwu zakres prac Komisji Statystycznej Narodów Zjednoczonych oraz obszary zaangażowania przedstawicieli polskiej statystyki publicznej w pracach Komisji.

Lepsze dane, lepsze życie” – to  hasło przewodnie jubileuszowej, 50. sesji Komisji Statystycznej Narodów Zjednoczonych, która odbywa się od 5 do 8 marca br. w Nowym Jorku.

Więcej informacji nt. jubileuszowej 50. sesji UNSC dostępnych jest na stronie: https://unstats.un.org/unsd/statcom/50th-session

Do góry

Newsletter