Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Infolinia statystyczna

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Specyfika działalności Głównego Urzędu Statystycznego wymagała zapewniania kanałów komunikacyjni elektronicznej oraz głosowej z wieloma grupami odbiorców usług informacyjnych oraz użytkowników systemów sprawozdawczości elektronicznej. Uruchomienie infolinii miało na celu profesjonalizację obsługi odbiorców tych usług i uzyskanie wymiernych tego efektów w postaci zwiększenia jakości i szybkości zaspokajania ich potrzeb.

Generalnym założeniem projektu było zbudowanie zintegrowanego systemu dostępu telefonicznego do usług i zasobów informacyjnych Statystyki, identyfikowanego i dostępnego poprzez jeden telefoniczny numer kontaktowy. W modelu tym osoba zgłaszająca się do Infolinii nie jest obarczona obowiązkiem poszukiwania właściwej kompetencyjnie jednostki Statystyki lub danych personalnych pracownika wyznaczonego do udzielania informacji w danej sprawie (rolę tę przejęli konsultanci Infolinii). Wraz z wdrożeniem systemu informatycznego do obsługi infolinii Statystyki Publicznej utworzono wielopoziomową strukturę grup kontaktowanych, złożonych z konsultantów o dostosowanych profilach kompetencyjnych (linie wsparcia) oraz zapewniono techniczne rozwiązania umożliwiającego przepływ kontaktów, tj. kierowanie połączeń przychodzących do odpowiedniego konsultanta w utworzonej strukturze.

Do góry

Newsletter