Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zdrowie kobiet w Polsce w latach 2004-2009

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 24.07.2012

Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację demograficzną oraz stan zdrowia kobiet w Polsce w latach 2004–2009. Porównanie danych z analogicznymi wskaźnikami dla populacji mężczyzn. Dane demograficzne obejmują stan i dynamikę ludności, podstawowe informacje o urodzeniach i dzietności kobiet, przeciętne trwanie życia, współczynniki umieralności ogólnej oraz przyczyny zgonów. Prezentacja zagadnień z zakresu samooceny stanu zdrowia, niepełnosprawności, profilaktyki zdrowotnej, korzystania z usług medycznych, danych dotyczących palenia tytoniu i spożycia alkoholu oraz wybranych problemów zdrowotnych takich jak zaburzenia zdrowia psychicznego, zachorowania na choroby weneryczne, AIDS, gruźlicę płuc i nowotwory złośliwe.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co proponują urzędy statystyczne w poszczególnych regionach kliknij na wybrane województwo (na mapie lub liście).

Przekroje:

województwa, wybrane informacje wg płci, grup wiekowych.

Do góry

Newsletter