Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Terytorialne zróżnicowanie jakości życia w Polsce w 2015 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 14.03.2017
Częstotliwość wydania: co kilka lat

Publikacja „Terytorialne zróżnicowanie jakości życia w Polsce w 2015 r.” oparta jest na wynikach wieloaspektowego ankietowego Badania spójności społecznej (BSS), zrealizowanego przez GUS w pierwszej połowie 2015 r. Zawiera ona informacje dotyczące ważnych aspektów jakości życia dla szesnastu województw i sześciu regionów statystycznych (NTS-1) i stanowi uzupełnienie ogólnopolskich analiz różnych wymiarów szeroko rozumianej jakości życia,  zaprezentowanych w publikacji: „Jakość życia w Polsce w 2015 r.  Wyniki Badania spójności społecznej”.

Opracowanie składa się z dwóch zasadniczych części. W pierwszej z nich, obejmującej sześć rozdziałów, zaprezentowano wyniki analiz regionalnego zróżnicowania kilku ważnych aspektów jakości życia, takich jak: sytuacja materialna gospodarstw domowych (w tym ubóstwo oraz korzystanie z różnych form pomocy), zaangażowanie religijne, różne formy kapitału społecznego, korzystanie z Internetu oraz dobrobyt subiektywny. Ujęto także porównanie rozkładu poziomu dochodów i PKB per capita. Drugą część publikacji stanowią natomiast tzw. „statystyczne portrety województw”. Dla każdego z  województw zaprezentowano, szerszy niż w części analitycznej, zestaw wskaźników pozwalających na ocenę jakości życia w danym województwie. Przedstawiono je w formie graficznej, pozwalającej na odniesienie miar na poziomie województwa do sytuacji w regionie statystycznym, do którego dane województwo należy, jak również w odniesieniu do całego kraju.

Przekroje: regiony, województwa
Do góry

Newsletter