Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Jakość życia osób starszych w Polsce

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 01.02.2021
Częstotliwość wydania: wydanie nieregularne

W publikacji zaprezentowano oraz omówiono dane statystyczne dotyczące różnych aspektów jakości życia osób starszych w Polsce. W analizach uwzględniono takie obszary tematyczne jak: sytuacja materialna, aktywność w czasie wolnym, korzystanie z Internetu czy szerokorozumiane relacje społeczne. Nie pominięto także sfery wyznawanych wartości czy życia religijnego. Oddzielny rozdział poświęcono dobrobytowi subiektywnemu, w tym ocenom stanu emocjonalnego, a przede wszystkim zadowoleniu z życia. Opracowanie zawiera także syntetyczną analizę dotyczącą porównania jakości życia osób starszych w Polsce i w Unii Europejskiej.

Przedstawione w niniejszej publikacji dane odnoszą się do okresu sprzed pandemii COVID-19. Mogą więc stanowić punkt wyjścia dla późniejszych badań i analiz odzwierciedlających wpływ pandemii zarówno na obiektywne warunki życia, jak i subiektywny dobrobyt osób starszych.

Przekroje: osoby starsze ogółem, w tym w wieku 75 lat i więcej.
Do góry

Newsletter