Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zeszyt metodologiczny - Ochrona przyrody

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 18.05.2020

Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie informacji na temat metodologii, przebiegu i organizacji badania z obszaru ochrony przyrody i krajobrazu składającego się z trzech badań statystycznych, obejmujących trzy różne zbiorowości podmiotów i reaolizwanych za pomocą trzech różnych formularzy.

Zeszyt zawiera informacje o źródłach danych pozyskiwanych dla potrzeb badania dotyczącego ochrony przyrody i krajobrazu, zakresie podmiotowym i przedmiotowym badania, stosowanych metodach badawczych oraz narzędziach zbierania danych. Przedstawia pojęcia i definicje z obszaru ochrony przyrody i krajobrazu, jak również informacje wynikowe opracowywane na podstawie badań oraz formy ich prezentacji i udostępniania. Zeszyt ten stanowi kompendium wiedzy dla użytkowników informacji dotyczących ochrony przyrody i ma pomagać w analizie i interpretacji wyników uzyskanych w ramach badań z tego zakresu.

Do góry

Newsletter