Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rachunki ekonomiczne środowiska

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
27.12.2018

Rachunki ekonomiczne środowiska stanowią narzędzie łączące informacje dotyczące gospodarki i środowiska. Umożliwiają zmierzenie wkładu środowiska do gospodarki oraz oddziaływanie gospodarki na środowisko. Stanowią ważne źródło danych pomocnych w podejmowaniu decyzji dotyczących środowiska. Służą ocenie tendencji w wykorzystywaniu zasobów naturalnych, poziomu emisji wynikających z działalności gospodarczej, czy zakresu działalności gospodarczej prowadzonej w celu ochrony środowiska.

 

Rachunki ekonomiczne środowiska są rachunkami satelitarnymi w stosunku do rachunków narodowych co sprawia, że dostarczają w pełni spójnych danych z rachunkami narodowymi.


Informujemy, iż od 2019 roku informacja sygnalna Rachunki ekonomiczne środowiska zostanie zastąpiona przez publikację Ekonomiczne aspekty ochrony środowiska, która zawierać będzie rozszerzoną analizę prezentowaną dotychczas w informacji sygnalnej.

 

 

Do góry

Newsletter