Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw domowych rolników na podstawie połączonych danych z PSR 2020 i NSP 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.07.2023

Prezentujemy kolejne opracowanie analityczne, zawierające wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 w powiązaniu z danymi z Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Prezentowana publikacja pt. „Charakterystyka gospodarstw domowych rolników na podstawie połączonych danych z PSR 2020 i NSP 2021” poświęcona jest charakterystyce demograficznej oraz społecznej gospodarstw domowych z użytkownikiem gospodarstwa rolnego oraz ludności tworzącej te gospodarstwa. Istotny jest również kontekst i trendy strukturalne dotyczące gospodarstw rolnych, które mają istotny wpływ na wyniki prezentowane w niniejszej publikacji.

Opracowanie zawiera uwagi ogólne, które przedstawiają cel spisu i jego zakres tematyczny, podstawy prawne, uwagi metodologiczne, zawierające definicje pojęć i stosowane klasyfikacje, a także część analityczną oraz część tabelaryczną.

Część analityczną wzbogacono prezentacją graficzną w postaci map i wykresów, natomiast część tabelaryczna składa się z tablic wynikowych.

Do góry

Newsletter